Aktualności

Konferencja pn.: "PPP - szansą na inwestycje chroniące środowisko" już za nami

Konferencja pn.: "PPP - szansą na inwestycje chroniące środowisko" już za nami

W dniu 3 lutego 2021 r. odbyła się konferencja on-line pn.: „PPP - szansą na inwestycje chroniące środowisko” zorganizowana przez Fundację Centrum PPP, Fundację Veolia Polska oraz Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię.

W konferencji wzięli udział eksperci w dziedzinie PPP, zrównoważonego rozwoju, zmian klimatycznych oraz zarządzania gospodarką wodno-kanalizacyjną. Konferencję otworzył Henryk Borczyk, wiceprzewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii (GZM). Następnie Izabela Rakuć-Kochaniak, prezes Fundacji Veolia Polska, wskazała, że Fundacja Veolia od lat wspiera polskich samorządowców, realizując szereg inicjatyw i projektów w zakresie edukacji i budowy zrównoważonych miast. Natomiast, Bartosz Mysiorski, prezes Fundacji Centrum PPP, zaznaczył, że podczas wydarzenia szczególny nacisk zostanie położony na działania z obszaru ochrony środowiska.

Podczas spotkania poruszone zostały zagadnienia związane z PPP oraz środowiskiem naturalnym, wskazano w jaki sposób korzystać z PPP dla celów zrównoważonego rozwoju i ochrony przyrody. Dodatkowo, przeprowadzono interaktywne warsztaty dotyczące podziału ryzyk w projektach PPP (z sektora wod-kan oraz odpadów), które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Zapraszamy do zapoznania się relacją z wydarzenia pod linkiem.

Foto: źródło własne.

Źródło: opracowanie własne oraz https://regiony.rp.pl/dyskusje/35231-szanse-i-wyzwania-ppp

05 lutego 2021