Aktualności

Smart Cities na świecie, PPP i transport

Smart Cities na świecie, PPP i transport

W celu rozwiązania rosnącego problemu ze zwiększonym ruchem samochodowym Miami-Dade ogłosiło start aplikacji, która nagradza osoby dojeżdżające do pracy poprzez korzystanie z transportu multimodalnego w swoich miastach. Powiatowy Departament Transportu i Robót Publicznych nawiązał współpracę z Velocia, platformą premiowania mobilności, aby zachęcić mieszkańców do porzucenia swoich prywatnych aut na rzecz  transportu publicznego, wspólnego użytkowanie samochodu, wspólnego korzystanie z rowerów i skuterów, wspólnych przejazdów, a nawet spacerów.

Nagrody w postaci „Velos”, można następnie wymienić w ekosystemie mobilności Velocia, zapewniając użytkownikom natychmiastowe zniżki na dostępne usługi transportowe.

  „Ten publiczno-prywatny model transportu miejskiego pozwala nam wykorzystać istniejący ekosystem mobilności, aby stworzyć lekkie rozwiązanie infrastrukturalne, które nagradza ludzi za zerwanie z nawykiem podróżowania samochodem tylko z jednym pasażerem” - powiedział Carlos Gimenez, burmistrz Miami -Dade County.  

„Partnerstwo hrabstwa z Velocią leży u podstaw naszej misji polegającej na zmniejszeniu korków na naszych drogach, jednocześnie tworząc zdrowszą, bardziej zrównoważoną społeczność dla wszystkich, którzy tu mieszkają i pracują” - dodał.  

 Według hrabstwa Miami-Dade partnerstwo ma decydujący wpływ na rozwój regionu. Gospodarka i rozwój miast w Miami przeżywają boom, a zdolność do rozwoju nowych przedsiębiorstw jest zwiększana do granic możliwości.   W porównaniu z innymi wiodącymi miastami w USA, takimi jak Nowy Jork i San Francisco, Miami jest bardziej zależne od samochodu. Greater Miami zajmuje 12. miejsce pod względem ruchu samochodowego. Oznacz to również, że problemy. Szacuje się, że region ten traci oko. 4mld USD rocznie przez korki.„Naszą misją jest zebranie różnych graczy i pomoc w usuwaniu ludzi z ruchu, zachęcając osoby dojeżdżające do pracy do wypróbowania nowych, wydajnych i przyjemnych sposobów poruszania się po mieście”.  

Na południowej Florydzie lista partnerów Veloci na platformie obejmuje Miami-Dade Metrobus i Metrorail, Bolt e-skutery, wspólne korzystanie z rowerów Citi Bike, wspólne korzystanie z samochodów Getaround peer-to-peer (P2P) oraz SwiftSeat P2P Carpooling.   Velocia powiedziała, że ​​hulajnogi Dashee również chcą dołączyć do platformy. Użytkownicy mogą wymienić swoje Velos na zniżki we wszystkich aplikacjach partnerskich, a także na kredyty do dzielenia jazdy Lyft i Uber.   „Miami jest wyposażone w jedne z najlepszych opcji mobilności i aktywnego transportu dostępnych w Ameryce Północnej. Naszą misją jest zebranie różnych graczy i pomoc w redukowaniu ruchu, zachęcając osoby dojeżdżające do pracy do wypróbowania nowych, wydajnych i przyjemnych sposobów poruszania się po mieście, zamiast polegać na pojazdach przeznaczonych dla jednego pasażera ”- dodał David Winterstein, dyrektor generalny, Velocia.   Dodał: „Oczywiście ekosystem nie byłby w pełni kompletny bez publicznego transportu na platformie w Miami-Dade. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy nadal rozwijać Velocia na Południowej Florydzie i współpracować z hrabstwem Miami-Dade, aby zademonstrować, jak sektor publiczny i prywatny mogą wspólnie wprowadzać innowacje, aby pomóc w rozwiązywaniu złożonych problemów komunikacyjnych w miastach. ”

 

Źródło: https://www.smartcitiesworld.net/news/news/miami-app-rewards-commuters-for-adopting-shared-transit-4843 

28 grudnia 2019